Biznes w internecie trzeba promować

Budowa strony internetowej to dopiero początek – pierwszy krok na drodze marketingu internetowego. Aby posiadanie strony www miało sens, potrzebni są użytkownicy – tych natomiast trzeba w jakiś sposób do strony skierować. Najlepiej za pośrednictwem wyszukiwarek internetowych. Co jednak zrobić, gdy po wpisaniu w Google interesującej frazy pojawiają się adresy prowadzące do konkurencji?

Odpowiedź stanowi pozycjonowanie stron, czyli działania SEO, które prowadzą do poprawienia pozycji danej witryny w wynikach wyszukiwania.

Pozycja w Google a ruch organiczny na stronie internetowej

Im bliżej pierwszego miejsca znajduje się dana witryna, tym większy ruch organiczny przyciągnie. Użytkownicy najchętniej odwiedzają strony z miejsc 1-3 w Google, do dalszych pozycji docierają tylko ci najbardziej zdeterminowani.

Równie istotne jest pozycjonowanie sklepów internetowych, które są w całości uzależnione od widoczności w sieci. Przy licznej konkurencji, jak również obecności porównywarek cen „kradnących” dużą część ruchu, wysokie pozycje w Google na kluczowe frazy to jedyny pewny sposób, by w sklepie internetowym zarabiać.

Pozycjonowanie strony zaczyna się z chwilą jej budowy

O prędzej czy później niezbędnym pozycjonowaniu warto pomyśleć jak najwcześniej, najlepiej już na etapie budowy witryny. Dobrze zaprojektowana strona internetowa lub sklep internetowy oznaczają łatwiejsze i bardziej skuteczne pozycjonowanie.

Przełożenie na ostateczną pozycję w Google ma bardzo wiele czynników – warto więc zawczasu zadbać o wszystkie, na które ma się wpływ. Nawet najlepsza i najciekawsza strona internetowa ani sklep internetowy z najbardziej atrakcyjnymi cenami nie będą funkcjonować właściwie bez użytkowników. A ich stały dopływ przyniesie tylko profesjonalne pozycjonowanie.

Warto również zapoznać się z ofertą pozycjonowania na euro-seo.pl/pozycjonowanie.