Dodatki do mieszkania

Urządzając własne mieszkanie zwracamy dużą uwagę na dodatki. To własnie one są odpowiedzialne za niepowtarzalny styl wnętrza. Warto pokusić się o wycieczkę na pchli targ lub do sklepu z antykami, gdzie możemy znaleźć niepowtarzalne ozdoby naszego wnętrza. Po odpowiedniej renowacji mogą zyskać odświeżony wygląd, którzy przywróci ich lata świetności.

Jest to częsty zabieg stosowany na ramy do obrazów, które straciły swój wdzięk. Farba i delikatne poprawki w ich strukturze potrafią odmienić je nie do poznania. Co zyskujemy – niepowtarzalną ozdobę naszego domu, której daleko do rzeczy z katalogów, które można spotkać w co drugim mieszkaniu i to za niewielką kwotę. Gdy jednak zakup starych drobiazgów do domu kłóci się z naszą koncepcją urządzenia mieszkania możemy spróbować innego sposobu.

W nowoczesnych wnętrzach raczej odnowiona złota rama z licznymi zdobieniami by się nie sprawdziła. Tu egzamin zdają systemy zawieszeń obrazów. Nie są nachalne, nie psują wszechobecnego minimalizmu, ale pozwalają na pewne rozweselenie wnętrza. Przez takie małe rzeczy – obrazy, wazony, ramy czy oświetlenie nadajemy naszym mieszkaniom osobowość, która jest odzwierciedleniem naszego charakteru i to dla nas tworzy jedyną w swoim rodzaju oazę. To tu odpoczywamy, spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi, żyjemy.

Jakiejkolwiek koncepcji nie wybierzemy – czy skandynawski rustykalizm, nowoczesny minimalizm czy przepełniony dodatkami sielskie wnętrze rodem z wiejskich domków najważniejsze byśmy to własnie my się tu dobrze czuli.