Proste i funkcjonalne ubrania medyczne

Szpitale to miejsca, w których należy zachować wysoki poziom higieny oraz ostrożności, co również odzwierciedla się w noszeniu odpowiednich ubrań w pracy. Jednak to nie jedyne miejsca, w których ważna jest czystość.

Miejsca, w których używane są ubrania kosmetyczne, mające zapewnić higienę oraz profesjonalny wizerunek są różnego rodzaju ośrodki spa, gabinety kosmetyczne czy te, w których wykonuje się masaże. Takie ubrania charakteryzują się jednak większą dowolnością oraz swobodą, jeśli chodzi o dobór kolorów czy fasonów. Tu kolory są wyraziste, żywe, a fasony np. bardziej kobiece oraz delikatnie podkreślające kobiecą figurę. Choć warto wiedzieć, że nadal zachowują dość prosty, wręcz uniwersalny krój. Nieco inaczej jest np. w szpitalach.

odzież lekarska

Tu odzież lekarska ma być przede wszystkim funkcjonalna i nie krępująca ruchów. Ma zapewniać czystość oraz ochronę lekarza, a także pacjenta. Ponadto powinna być bardzo wytrzymała, więc dużą wagę przywiązuje się do wysokiej jakości użytych materiałów. Odzież medyczna, używana każdego dnia przez pracowników ośrodków zdrowia, to przede wszystkim wygodne bluzy, w zależności od potrzeb na długi albo krótki rękaw, wygodne spodnie z elastycznym pasem, dzięki któremu można je dopasować do każdej figury oraz niezastąpione fartuchy lekarskie. Tutaj też jest pewien wybór kolorów, ale zazwyczaj są one pastelowe, nie rzucające się w oczy i o prostym kroju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>