Róża – królowa w ogrodzie

Marzeniem każdej kobiety kochającej pracę w ogrodzie są dobrze rozwijające się, zdrowe, a przede wszystkim pięknie wyglądające róże pnące. Pielęgnacja jest jednak niezwykle istotna na każdym etapie ich wzrostu, często w zabieganym świcie, gdzie ważna jest praca zarobkowa o wiele bardziej niż chwila dla siebie, z dala od zgiełku w ogrodzie, brakuje czasu na odpowiednie dopilnowanie wzrastających kwiatów.

Zaczyna się oczywiście od kupienia sadzonki róż, które później przeradzają się we wspaniałe róże wielokwiatowe, którymi zachwyca się każdy przechodzień.

Zimą należy przykrywać je słomą, aby nie przemarzły i kolejnego roku również zakwitły. Latem wymagają nawożenia i ciągłej uwagi ze strony cierpliwego ogrodnika. Ta ciągła uwaga jednak nie pozostaje bez wynagrodzenia. Ciągły trud jest ceną za piękny ogród. Nie da się ukryć, że róża jest chyba najbardziej wymagającym kwiatem w całym ogrodzie, jednak odwdzięcza się ona tym, że pielęgnowana wzrasta i przez wiele lat pozwala cieszyć się swoim pięknem.

Jeśli zatem nie masz czasu na zajęcia w ogrodzie zawsze pozostaje alternatywa w postaci kilku kwitów na parapecie w doniczce, które wystarczy zazwyczaj jedynie podlewać od czasu do czasu. Ale kiedy nawet to nie idzie ci najlepiej możesz kupić sobie kaktusa, nie potrzebują praktycznie wcale uwagi, a nawet udaje się znaleźć takiego, który wygląda równie dobrze jak każdy inny kwiat.

Nadal się wahasz czy zacząć przygodę z ogrodnictwem? Z mojej strony mogę jedynie zapewnić, że kontakt z przyrodą to zawsze wspaniały sposób na odreagowanie całego stresu, który nas spotyka. Decydując się na róże pamiętaj, że sadzonki róż najlepiej kupować w profesjonalnych szkółkach róż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>