Samochodowe żarówki LED

Żarówki towarzyszą ludziom od bardzo dawna i obecnie nikt nie wyobraża sobie życia bez nich. Używany żarówek do oświetlenia naszych mieszkań, ulic, budynków, zakładów produkcyjnych. Wraz z upływem czasu i postępem technologicznym powstają coraz to nowe rodzaje żarówek. Do niedawna używaliśmy wyłącznie żarówek żarowych, potem pojawiły się żarówki halogenowe. Obecnie żarówki tradycyjne wypierane są przez żarówki LED.
Żarówki LED nie tylko zużywają dużo mniej energii elektrycznej, ale także rzadziej się przepalają. Również właściciele samochodów szukają nowoczesnych rozwiązań, nie tylko, jeśli chodzi o modele, marki samochodów, ale także szukają nowoczesnych rozwiązań technologicznych dotyczących wyposażenia samochodów, oświetlenia. Szukają tańszych źródeł światła niż tradycyjne żarówki. Żarówki samochodowe LED są nie tylko tańszym źródłem oświetlenia, ale są odporne na wstrząsy, nie wymagają żadnych adapterów ani przejściówek. Charakteryzują się bardzo długa żywotnością, rzędu 50 000 godzin.
Samochodowe żarówki LED mają zastosowanie w światłach postojowych, kierunkowskazach, podświetleniach tablic rejestracyjnych i schowków. Żarówki LED-owe używane są przez właścicieli samochodów również jako lampy robocze, lampy ostrzegawcze.
Można kupić pojedyncze żarówki LED a także całe zestawy, które zawierają między innymi żarówki  do podsufitki, oświetlenia dolnego drzwi, podświetlenia bagażnika, tablicy rejestracyjnej, itp.