Śmierć za granicą

Ciężkie czasy oraz brak pracy zmuszają wiele osób do emigracji zarobkowej do państw zachodnich takich jak Anglia, Niemcy albo Francja lub do krajów skandynawskich. Praca tam jest o wiele lepiej płatna dzięki czemu można w szybszy sposób się dorobić i kupić wymarzone mieszkanie, albo zapewnić rodzinie lepszy byt.

Należy pamiętać aby dobrze się zabezpieczyć wyjeżdżając za granicę i wykupić sobie odpowiednie ubezpieczenie w przypadku gdy nasz przyszły pracodawca nie będzie takiego oferował. W obcym państwie jesteśmy przecież ciągle narażeni na różne choroby bądź urazy jak złamanie nogi. Wiele osób dostaje zawału serca bądź nawet umiera będąc na obczyźnie, co sprawia rodzinie pozostałej w kraju mnóstwo problemów. Sprowadzanie zwłok oczywiście jest możliwe i często ambasada i lokalne służby pomagają rodzinie w tym procesie.

O ile przewóz zwłok z Niemiec nie będzie bardzo problematyczny, gdyż odległość pomiędzy Polską, a tym państwem jest niewielka, o tyle gdy bliski umrze będąc w Anglii lub za oceanem w Stanach Zjednoczonych Ameryki to problem jest znacznie większy. Na szczęście żyjemy w czasach gdzie samoloty latają non stop bez ustanku i mogą dolecieć w niemal każde miejsce na ziemi. Mimo to załatwianie formalności może się przedłużyć w przypadku transportu nieboszczyka samolotem.

Warto mieć na uwadze własną rodzinę i problemy jakie będzie miała gdy wydarzy nam się coś niedobrego i nie ryzykować wyjazdów za pracą gdy źle się czujemy lub doskwierają nam różne choroby wpływające na kondycję naszego organizmu.

Zobacz: Międzynarodowy transport zmarłych | Epitafium Przewozy