Szycie woreczków na prezenety

Młode matki nie mają zbyt wielu możliwości zdobycia dodatkowych pieniędzy. Dziecko bywa mocno absorbujące, a koszty niani często przewyższają możliwości młodych rodziców. Tak też było w przypadku Mai i Roberta. On pracował na nocną zmianę w fabryce uszczelek gumowych, a ona opiekowała się dzieckiem i domem.

Robert wracał z pracy bardzo zmęczony i nie był w stanie pomagać Mai w obowiązkach domowych. Jego pensja nie była jednak zbyt wysoka, więc Maja musiała dysponować budżetem bardzo kreatywnie. Oszczędzała na czy się tylko dało, nie kupowała nic, poza najpotrzebniejszymi produktami, jednak dziecko kosztuje. Większość ich pieniędzy przeznaczali na rachunki, pieluszki, lekarstwa i kosmetyki dla dziecka. Nie zostawało wiele na inne ich potrzeby, więc Maja postanowiła poszukać dodatkowego źródła dochodu, aby podreperować trochę budżet i kupić nową sukienkę na zbliżający się ślub jej siostry.

Długo szukała w internecie pomysłu na zarobek. Przypomniało jej się, że u mamy na strychu jest stara maszyna do szycia, jako nastolatka lubiła tworzyć swoje kreacje, tak więc wyciągnie ją i spróbuje uszyć wymarzoną sukienkę, mając nadzieję, że zaoszczędzi dzięki temu pieniądze. Robert, kiedy zobaczył jej maszynę, zaproponował, że mogłaby szyć coś na sprzedaż. Na przykład woreczki ozdobne albo poszewki na poduszki. Na początku ten pomysł nie przypadł jej do gustu, nie ma dużego doświadczenia oraz nie zna rynku. Postanowiła najpierw spróbować z czymś małym i tak powstały jej pierwsze woreczki na lawendę.

Pamiętała ten zapach z wakacji, które spędziła kilka lat temu z rodzicami. Woreczki okazały się strzałem w dziesiątkę. Lokalna galeria rękodzieła kupowała od niej co tydzień kilka sztuk, resztę sprzedawała przez internet. Później rozszerzyła swoją ofertę o woreczki ozdobne na prezenty oraz na bieliznę.