Toksyna botulinowa sposobem na wieczną młodość

Starzenie się skóry w pewnym wieku staje się bardzo popularnym tematem. W końcu kto z nas nie chciałby nie tylko czuć się, ale i wyglądać wiecznie młodo? Skuteczna likwidacja zmarszczek to w dużej mierze gwarant łagodnych rysów twarzy i młodego wyglądu. Lekarze i naukowcy od wielu lat prowadzą badania nad odkryciem najlepszego sposobu poprawiającego wygląd naszej twarzy.

Jednym z najpopularniejszych zabiegów odpowiadających za młody wygląd jest botox, czyli toksyna botulinowa. Początkowo toksyna wykorzystywana była w neurologii i okulistyce, jednak w związku z badaniami nad leczeniem zeza zauważono, że nie tylko poprawia ona jakość widzenia, ale również wygładza zmarszczki na twarzy.

W czasie zabiegu botulina wstrzykiwana jest w mięśnie odpowiedzialne za starzenie się skóry. Zabieg jest dość prosty i szybki, jednak nie można zapominać, że wstrzykiwana substancja jest silnie trująca. Z tego względu powinien być wykonywany przez wykwalifikowanego lekarza, żeby zapobiec ewentualnym skutkom ubocznym.

Za pomocą botoksu można usunąć głównie zmarszczki mimiczne. Zabieg może być wykonany nawet w młodym wieku, jeżeli dana osoba ma duże skłonności do powstawania zmarszczek. Efekty zabiegu utrzymują się od 3 do 6 miesięcy. Więcej dowiesz się na: sekretypiekna.net/zabieg/likwidacja-zmarszczek-botoksem/.

Pomimo wielu plusów jakie niesie za sobą wstrzykiwanie botoksu, nie należy zapominać, że jest to silnie trująca toksyna. Nadmierne stosowanie botoksu powoduje bardzo nienaturalny efekt i może nieść za sobą wiele nieprzyjemnych skutków. Dlatego należy zachować zdrowy rozsądek w związku z ilością zabiegów.