Wybór pościeli ma znaczenie

Każda matka staje przed wyborem, jaką pościel dla niemowlaka wybrać. Cena takich przedmiotów również ma tutaj duże znaczenie, jednak zdrowie dziecka często jest sprawą priorytetową.

Pościel dziecięca w najtańszym przedziale cenowym może okazać się być bardzo zawodna., co i tak narazi nas na dodatkowe nakłady finansowe. Przy małym dziecko pościel należy prać często, a więc ryzyko rozprucia czy podarcia w pościeli niskiej jakości nie znacznie wyższe. Nikt nie chce wyrzucić przecież swoich pieniędzy w błoto, a więc warto na samy starcie zastanowić się nad jakością pościeli dla niemowlaka. Dodatkowym kryterium jest także sezonowość, ponieważ obecnie mamy dostępne pościele letnie i zimowe. Oba rozwiązania mają swoje zalety i minusy. Wybierając pościel dla dziecka całoroczną, która ma tylko jedną warstwę, może być dla niektórych problemem. Może się bowiem okazać, że latem będzie w niej za gorąco, więc dziecko będzie się pod nią męczyć i będzie miało trudności w zaśnięciu. Natomiast zimową porą może być to przyczyną odczuwania nadmiernego zimna, ponieważ nie jest ona przystosowana do chromienia przed niskimi temperaturami, czego dziecko z całą pewnością  doświadczy na własnej skórze. Dlatego też pościel dziecięca całoroczna powinna składać się z dwóch warstw, które są ze sobą spinane.

Takie rozwiązanie umożliwia nam odpięcie jednej z warstwy w  okresie letnim, a maluch nie musi się już męczyć w łóżku i narzekać, że jest mu za gorąco. Jeśli nie satysfakcjonuje nas taka opcja, to jak najbardziej na rynku dostępna jest pościel dla niemowlaka w wersji lekkiej i przewiewnej na lato oraz cieplejsza na zimę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>